България с Историческа Победа над Шампиона Бразилия във Волейбола

Българските национали по волейбол извоюваха историческа победа в Световната лига, надигравайки олимпийския шампион Бразилия, за 1ви път от цели 10 години

Българските национали по волейбол извоюваха историческа победа в Световната лига, надигравайки олимпийския шампионот Рио – Бразилия, за 1ви път от цели 10 години, тогава в мач в Катовице, Полша. Пред препълнена зала във Варна момчетата на Пламен Константинов не пропуснаха домакинската победа и се наложиха с 3:1 гейма (25:22, 25:19, 23:25, 25:19) за един час и 40 минути в мач, който в САЩ директно гледахме “он-лайн”.

С победата си “лъвовете на мрежата” застават на 6-о място в класирането, само на една точка от поляците.

Следващият турнир от Световната лига е само след броени дни, от 16 до 18 Юни в Аржентина. Другите два отбора, които ще участват там са Бразилия и Сърбия.

Припомняме, че нашите момчета загубиха драматично от Канада в предишния си 2ри мач във Варна. Но, направи драматичен обрат с тайбрек в 5ия гейм в първия мач, срещу световния шампион Полша и спечели 1то си домакинство в тазгодишното издание на Световната лига.

Преди това “лъвовете” взеха 1та си победа в Световната лига по волейбол след драматичен успех с 3:2 (21:25, 15:25, 25:22, 27:25, 15:13) срещу домакина Русия, след като изоставаха с 0:2 гейма в Казан. В другите два мача в Русия нашите записаха загуби срещу европейския шампион Франция и Аржентина.

До тук отборът ни има 3 победи, а геймовото отношение е 12 спечелени и 14 загубени.

Треньорът Пламен Константинов направи само една промяна в състава от двубоя с Канада, като Розалин Пенчев започна вместо Тодор Скримов в същата стартова шестица, която сломи Полша, ден по-рано.

Георги Братоев, Николай Николов, Виктор Йосифов, Цветан Соколов, Николай Пенчев и Розалин Пенчев (Тодор Скримов), с либеро Теодор Салпаров.

Общо 17 волейболисти тренираха във Варна за турнира. От разширеният състав отсъстваше единствено разпределителят Владимир Станков. Младият национал е с болки в колената и замина за София. Любомир Агонцев и Димитър Маринков пък бяха на облекчен режим, а четвъртият от разширения състав е центърът Николай Къртев.