20 октомври 2010г. Сър Алекс запази силите на Димитър Бербатов в днешния мач на Манчестър Юнайтед с  отбора на другия българин Димитър Иванков – Бурсаспор, който звърши при резултат 1:0 в мач от група „С” на Шампионска лига, който гледахме по сателита в САЩ. Единственият гол бе дело на португалеца Нани в 7-а минута, след прекрасен удар от извън наказателното поле. Българският вратар на гостите Димитър Иванков остана безпомощен при мощния и прецизен удар. В даденото продължение на мача, Иванков притича до наказателното поле на съперника, за да усили нападението на турците при изпълнение на пряк свободен удар. Секунди след това обаче, прозвуча крайният сигнал. Манчестър Юнайтед запази мястото си на върха със 7 точки. Бурсаспор остават на последното място с 0, и без отбелязан гол.

ПРИПОМНЯМЕ: Образцово дерби в Мадрид + другите мачове днес от Шампионската лига

НАЙ-ЗРЕЛИЩЕН МАЧ ДНЕС: Интер – Тотнъм 4:3 на „Сан Сиро” в Милано. Европейският шампион Интер поведе още в 68-а секунда, а положението за Тотнъм се влоши още повече в 10-а минута, когато вратарят Еурелио Гомес бе изгонен и съдията отсъди дузпа. Черната перла Ето’о реализира дузпата за 2:0. До почивката станаха цели 4 гола. Станкович направи 3:0 в 14-а, а Ето’о реализира 2-ия си гол в 35-а минута.
И дойде времето на Гарет Бейлм, който записа Хеттрик, който не бе достатъчен дори за равен мач.  Интер могат само да се радват, дойде и последния съдийски сигнал, защото Тотнъм бе в уникален подем, като последните 2 гола Бейлм записа в последната минута и в продължението. Въпреки, че играха почти цял мач с човек по-малко, възпитаниците на Хари Реднап си тръгнаха от Милано с минимална загуба, в среща която бе катастрофална за тях през 1то полувреме.

4. Партизан 1:6 0

1 comment for “Българско дерби не се състоя – всички резултати в Шампионската лига и класиране след 3-ия кръг