ЦСКА пак пада

30 септември 2010г. Отборът на ЦСКА допусна нова загуба с 0:1 в турнира Лига Европа, след като отстъпи при домакинството си на Порто, на Националния стадион „Васил Левски”.
Голмайстор за състава на гостите стана Фалкао, разписал се във вратата на Мболи в 15-ата минута. При извеждащото подаване към футболиста в син екип обаче останаха известни съмнения за засада. В последната минута на полувремето удар на Белуши срещна напречната греда на Мболи.
През втората част отборът в червени спортни екипи бе далеч по-активният на терена, като в рамките на само няколко минути, след 70-ата, Килиън Шеридън имаше две реални възможности за изравняване на резултата, но не успя да се възползва по най-добрия начин от тях.
Във временното подреждане в група „L” ЦСКА остава без точков актив, след 0:1 от Бешикташ в първия си двубой. Порто е лидер, като надделя над Рапид (Виена) с класическото 3:0 на старта на тази фаза от турнира.